Kopytem

przez podlasie

KONNY ZAKĄTEK

ZWIEDZAJ Z NAMI PODLASIE

podlasie konno jest piękne przekonaj się sam!

Jazda konna

Kochamy konie dlatego chcemy pokazać Wam podlasie z grzbietu konia.

Natura

Podlasie nazywane zielonymi płucami Polski to nie przypadek.

Piękne miejsca

Podlasie ma wiele pięknych miejsc i My je pokażemy!

Miejsca w których byliśmy konno

każde opisane miejsce odwiedziliśmy konno

IMG_1949

Białowieża

Kraina żubra

Puszcza Białowieska to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa podlaskiego. Jest to jedyny w Polsce obiekt przyrodniczy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO🌍, więc naprawdę jest co podziwiać🌿 Nasza niesamowita podlaska dżungla to dom żubra🦬, który swoją drogą jest symbolem całej polskiej przyrody. To właśnie w Białowieży populacja dziko żyjących żubrów jest największa, a co za tym idzie-prawdopodobieństwo ich spotkania jest równie wysokie. Puszcza Białowieska to magiczne miejsce styku kultur, gdzie tolerancja, zrozumienie i akceptacja to naturalna codzienność.

Budy Leśne

Sioło Budy

Konno zawitaliśmy do małej osady w Puszczy Białowieskiej – Budy Leśne, a dokładniej do ośrodka Sioło Budy.Niewielka osada położona na trasie Zwierzyniec-Budy w kwadracie 362 Puszczy Białowieskiej. Osada złożona z kilku domów z których najstarszy (prawdopodobnie z lat 60-tych XX w.) był dawniej hotelem robotniczym. Pierwsza nazwa – Przybudki lub Prybudki wymieniana na mapach carskich jak też na polskich z okresu międzywojennego. 

IMG_1946

Plutycze

Malownicza wieś podlaska

Plutycze to mała malownicza wieś, która słynie z pięknej drewnianej architektury. Mieszkańcy dbają, aby domy były nie tylko miejscem zamieszkania, ale także ozdobą.

Murawy

Kraina polodowcowa

Jest to wyjątkowa ostoja do jazdy konnej składająca się z licznych pagórków, wzgórków oraz kotlin. Murawy to magiczne miejsce na Podlasiu unikatowe pod względem przyrodniczym, a także historycznym. Można odnaleźć  niesamowite stanowiska przyrodnicze oraz obiekty historyczne. O bogatej historii świadczą: imponujący kurhan oraz grodzisko. 

8576813d-daa6-4b50-93cf-29f2e2e07346

Ptasia Osada

Nad rzeką Narew

Ptasia osada to miejsce nad samą rzeką Narew. To istny raj dla osób kochających naturę. Trafiliśmy na okres rozlewisk rzeki. Konie były dzielne, a nawet bawiły się brodząc po wodzie. Do Ptasiej osady jechaliśmy 17 km z naszej stadniny. Tego samego dnia po popasie wróciliśmy.

Miękisze

Mała miejscowość z tajemniczym źródełkiem życia

Miękisze to magiczne miejsce na Podlasiu. Magię tej zwykłej podlaskiej wsi nadaje źródełko życia. Aby odwiedzić źródełko jechaliśmy 16 km w jedną stronę z naszej stadniny. W drodze powrotnej każdy we własnym ekwipunku wiózł kilka buteleczek wody prosto ze źródełka.

IMG_8097