Dla amatorów i tych bardziej doświadczonych, dla małych i dużych!

Odkryj nowy wymiar nauki jazdy konnej!

Nasza Letnia Akademia Jeździecka to niepowtarzalna okazja do podniesienia swoich umiejętności. Pozwól sobie na naukę i doskonalenie jeździeckie w
najprzyjemniejszych miesiącach roku!

Jazda konna to nie tylko nauka – to sztuka budowania wzajemnej relacji w zgodzie i w harmonii z koniem. To kuźnia charakterów, ucząca odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do spełniania własnych marzeń. Nasz program pozwoli Ci krok po kroku zgłębiać tajniki pracy z końmi i udoskonalić umiejętności jeździeckich w sposób przemyślany i efektywny. Nie czekaj –
dołącz do naszej społeczności jeździeckiej i rozwijaj swoje umiejętności wraz z nami!

Planowane są dwie grupy: jedna dla osób, które już potrafią jeździć w trzech chodach i druga dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę lub stawiających pierwsze kroki. W jeździectwie nie ma limitu wieku, to sport dla każdego kto podchodzi do niego z pasją i sercem.

Program doskonalenia

Zaplanowane jest jedno spotkanie w tygodniu z teorią i praktyką.

 1. Poznanie behawioralne konia: Zachowanie i podejście koni do świata
 2. Praca z koniem z ziemi: Zbalansowane podejście – stanowczość i rozluźnienie.
 3. Doskonalenie dosiadu: analiza nagrań jazdy uczestników
 4. Zachowanie równowagi w jeździe
 5. Regulacja tempa w ramach jednego chodu.
 6. Ćwiczenia figur: Przygotowanie układu na pokaz końcowy.
 7. Pierwsze przygotowanie do toru – slalom i ósemka – kierowanie dosiadem.
 8. Doskonalenie układu i kolejne elementy toru – cofanie. Podczas teorii omawianie postępów i nad czym musimy popracować.
 9. Doskonalenie układu i kolejne elementy toru – przejście przez frędzle habituacyjne. Podczas teorii omawianie postępów i to nad czym musimy popracować.
 10. Doskonalenie układu i kolejne elementy toru – skoki. Podczas teorii omawianie postępów i nagrań jazdy uczestników.
 11. Doskonalenie układu i kolejne elementy toru -przeniesienie przedmiotu i wchodzenie schodzenie ze schodków. Podczas teorii omawianie postępów.
 12. Pierwsza próba zdobytych umiejętności na torze i kontrola chodów.
 13. Próba generalna układu i dopracowanie techniki do pokonania toru.
 14. Wewnętrzne zawody na torze sprawnościowym oraz krótki pokaz jazdy konnej dla rodzin i ognisko pożegnalne.
_cuva
_cuva
IMG-20240427-WA0113
_cuva
_cuva
_cuva
_cuva
IMG-20240326-WA0132

Rozumiemy, że jeździectwo to piękny sport, uważany przez wielu za sztukę. Aby nabyć takie umiejętności, trzeba stale ćwiczyć. Wyczucie jeździeckie, o którym tak wielu marzy, nie jest czarną magią, a każdy może je wyrobić w takim zakresie, jak pozwalają mu jego warunki fizyczne, psychiczne oraz pilność w ćwiczeniach.

Cudowne miejsce w którym się zakochałam. Czuć spokój i zapach lasu. Przyjechałam trochę z przypadku na obóz konny dla dorosłych jako początkujący jeździec. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, zajęcia z Tomkiem (właścicielem) rewelacyjne. Mogłabym go słuchać godzinami - ma ogromną wiedzę o koniach którą się chętnie dzieli 🙂 czuć w nim pasję i miłość do tego co robi. Do tego bardzo otwarty i uśmiechnięty, zresztą jak każdy kogo tam się spotka 🙂 Bardzo mi się podobało ich podejście do koni, bardzo naturalne, nie taśmowe, konie mają rewelacyjne warunki. Każde warsztaty wnosiły ogromną wiedzę, wszystko było tłumaczone dlaczego tak robimy a nie inaczej i skąd to się bierze - co ułatwia zrozumienie i pracę z tymi zwierzętami. Na obozie czułam się zaopiekowana - ogromne podziękowania dla cudownej Zuzi która miała nad nami pieczę i zorganizowała rewelacyjne podchody i umożliwiła nam pracę w lesie z kartami "Moc lasu". Sama stajnia dysponuje pięknym, dużym terenem, posiadają super saunę, balię i staw w którym można się schłodzić i popływać 🙂 Idealne miejsce dla dzieci, piękny naturalny plac zabaw, małe kucyki i dużo innych zwierząt 🙂 Zrobiłam ogromny progres i mimo że mam do konnego zakątku ponad 500km to już wiem że tam wrócę. Tym razem z dziećmi 🙂 Dziękuję że tworzycie takie cudowne pełne życzliwości i miłości do koni i ludzi 😉 miejsce. Gorące pozdrowienia dla Zuzi, Madzi, Iwony, Tomka i Kacpra 🙂

Aleksandra Marynowska
Opinia z Google

Spotkajmy się

na wspólnych zajęciach aby doskonalić swoje umiejętności w komunikacji i pracy z końmi.

poniedziałek
17:00 - 19:00 godz
Wtorek
17:00 - 19:00 Godz

Cena 500 zł/ miesięcznie