Tego dnia w Konnym Zakątku na kilka godzin zaświeciło słońce…

W sobotę 17 września 2022 w naszym Konnym Zakątku miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które przyniosło wiele radości dzieciakom z Domu Dziecka w Krasnem.

Osobami, dzięki którym zagościł uśmiech na twarzach tych dzieci, były dziewczyny o wielkim sercu. To one każdego dnia obdarowują także inne maluchy promieniami słońca, pracując w organizacji Dzielni i Waleczni — Dzieci walczące o życie — Bohaterowie kontra RAK.

Tego dnia dzieci mogły choć na jeden dzień zapomnieć o swoich zmartwieniach, bo w naszym ośrodku, oprócz spotkania ze zwierzętami, czekało na nie naprawdę sporo atrakcji. 

Jazda na grzbiecie konia lub przejażdżka bryczką, głaskanie zwierząt w naszym mini zoo… to niejedyne uciechy, które tego dnia czekały na podopiecznych domu dziecka, bo przygotowaliśmy dla nich także malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, czy plecenie warkoczyków. Nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku. Śmiechu, krzyku i radosnego popiskiwania było bez liku. 

A po tak wyczerpującym dniu, dzieci ogrzały się przy popołudniowym ognisku, piekąc smakowite kiełbaski i słodkie pianki. 

Te wspomnienia zostaną z dziećmi, ale także z nami na bardzo długo. Na szczęście te niezapomniane chwile uwiecznione zostały na zdjęciach. A także telewizja z ciekawością zajrzała do naszego Konnego Zakątka, by udokumentować te wspaniałe chwile. 

Cała ekipa naszego ośrodka dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wyjątkowego dnia, a szczególnie dziewczynom z organizacji, bo to one były inicjatorkami tego wydarzenia.

Oby więcej tak wspaniałych dni w Konnym Zakątku. Dni, w których serce rośnie…