Konie

Nasze stado

A43A2531d
Edycja

Klacz, która obala wszelkie stereotypy na temat „słabszej” płci żeńskiej. Łamie schematy swoim niesamowicie dominującym charakterem, potrafi przyporządkować sobie każdego w stadzie. Poza tym uwielbia kontakt z człowiekiem.

Płeć: Klacz
Rasa: Typ szlachetny
Maść: Siwa
Data urodzenia: 01.01.2016r. Ojciec: NN Matka: NN
A43A9563d
Hera

Reprezentuje sobą wielką grację w każdej postaci. Jest piękna i o tym wie. Ma przepiękny ruch, każdą z nóg stawia z lekkością w stępie, kłusie czy galopie. Hera jest wrażliwa na pomoce, nie jest materiałem na konia dla początkujących. Dla zaawansowanych trening z nią sprawi ogromną przyjemność. Zawsze bardzo się stara, uwielbia skoki, pracę na drążkach oraz cavaletti.

Płeć: Klacz
Rasa: Małopolska
Maść: Gniada
Data urodzenia: 24.04.2006r.
Ojciec: Cenzus (m)
Matka: Himera (m)
A43A2391d
Hajnal

Koń, który jest stworzony do pracy w zaprzęgu. Ciężko uwierzyć, że koń tak może polubić ciąganie bryczki, czy sań. Hajnal naprawdę to lubi, już przy pierwszych próbach jej pracy w zaprzęgu byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Poza tym jest bardzo wygodnym oraz świetnie ułożonym koniem z siodła.  

Płeć: Klacz
Rasa: Koń Śląski
Maść: Kara
Data urodzenia: 07.06.2017
Ojciec: NN
Matka: NN
A43A0040m(1)
Nefele

Jest fantastycznym koniem do rozpoczęcia przygody z jeździectwem. Nefele, choć na pozór niektórym wydaje się  na niezbyt przyjaznego konia w rzeczywistości jest typowym misiem do przytulania, uwielbia się łasić. Dzięki mało wystającemu kłębowi jest też wyśmienitym koniem do jazdy na oklep. W 2022 roku dała nam źrebaka-Nilę.

Płeć: Klacz
Rasa: Konik polski
Maść: myszata
Data urodzenia: 27.08.2013r.
Ojciec: Nager (kn)
Matka: Niedojda (kn)
gal_2_372520
Bonita

Bonita odeszła od nas i pogalopowała na wiecznie zielone łąki 15 sierpnia 2022 roku.

Płeć: Klacz
Rasa : Typ koń mały
Maść: Srokata
Data urodzenia: ok.2002
Ojciec: NN
Matka: NN
A43A0676d
Dunia (Tuunia)

Jest naszym koniem do zadań specjalnych. Dunia jest cudownym koniem stworzonym do dosłownie wszystkiego, zaczynając od jazdy, przez hipoterapię, pracę w zaprzęgu aż po pławienie. Jest też świetnym koniem do jazdy w terenie oraz na oklep, dzięki szerokim, płaskim plecom. A to wszystko w niesamowitym spokoju i opanowaniu. Zawdzięczamy jej naprawdę wiele. Skradła serca wszystkim, którzy mieli okazję ją poznać!

Płeć: Klacz
Rasa: Konik polski
Maść: Myszata
Data urodzenia: 16.05.2013 r.
Ojciec: Mrok (kn)
Matka: Tomka (kn)
A43A2412d
Solar

W 2022 roku zaczął pracę pod siodłem. Jest odważnym, bardzo dobrze ułożonym koniem. Solar jest też niesamowicie wygodny, jazda na nim jest przyjemnością. Powoli zaczyna również pracę w zaprzęgu. W 2022 przyszły też na świat jego pierwsze źrebaki- Piorun i Nila.

Płeć: Ogier
Rasa: Huculska
Maść: skarogniadosrokata
Data urodzenia: 22.05.2019r.
Ojciec: Pac GORAL (hc)
Matka: Suprima OUSOR (hc)
A43A0726d
Nejlos

To bardzo odważny koń, nie było jeszcze sytuacji, w której Nejlos nie poprowadził stada przez most, gdy w terenie konie czołowe widziały w nim coś strasznego. Jest spokojnym koniem, lecz z mocnym charakterem. Nie zmienia to jednak faktu, że przyjemnie się z nim współpracuje na każdym etapie jazdy. W terenie zaś uwielbia czuć wiatr w grzywie, potrafi naprawdę szybko przebierać kopytkami. 

Płeć: Wałach
Rasa: Konik polski
Maść: Myszata
Data urodzenia: 10.08.2013r.
Ojciec: Nager (kn)
Matka: Nowinka M (kn)
A43A0284d
Oaza

Oaza jest idealnym koniem do rozpoczęcia przygody z jazdą na dużych koniach. Jest kochanym koniem, jest w stanie wybaczyć naprawdę wiele błędów swojego jeźdźca. Poza tym, nie przejdzie jej nawet przez myśl, by spróbować jakoś zniechęcić jeźdźca do jazdy. Uwielbia współpracę z człowiekiem, na każdym przejeździe przez drążki bardzo się stara. Uwielbia też skakać. Oaza jest również bardzo szybka, potrafi rozwinąć naprawdę ogromne prędkości, w terenie potrafi pokazać jaka naprawę jest Oaza.

Płeć: Klacz
Rasa: małopolska
Maść: Skarogniada
Data urodzenia: 10.07.2014r.
Ojciec: NN
Matka: NN
7791787A-E7E7-42C8-BFF7-2CDFA25E5E3A
Dyfuzja

Dyfuzja to matka Diny. Uwielbia aparat, świetnie nadaje się do różnego rodzaju sesji zdjęciowych. Jest ona koniem dla zaawansowanych jeźdźców. Ma dobry ruch we wszystkich trzech chodach. Sprawdza się w treningu ujeżdżeniowym, jak i skokowym. Zawsze opiekuje się swoim jeźdźcem, chętna do współpracy. Dyfuzja jest również genialnym koniem do jazdy w terenie.

Płeć: Klacz
Rasa: Polski Koń Sportowy
Maść: Siwotarantowata
Data urodzenia: 05.04.2008
Matka: Dina (sp)
Ojciec: Olkusz (typ szlach.)
A43A9864d
Dina

Jeden z naszych najwyższych koni. Dina uwielbia się przytulać, jako iż jest u nas od źrebaka, jest koniem świetnie ułożonym z ziemi jak i z siodła. Jazda na niej sprawia ogromną przyjemność. Aktualnie Dina pracuje głównie pod członkami naszej ekipy, ale w przyszłości może dołączyć do szkółki.

Płeć: Klacz
Rasa: Typ szlachetny
Maść: Gniadotarantowata
Data urodzenia: 11.05.2018r.
Ojciec: Faraon (fryz)
Matka: Dyfuzja (sp)
A43A2143d
Amaretto AWT

Nasz piękny ogierek jest z nami od maja 2021 roku. Ma przepiękny ruch oraz budowę. Ma cudowny charakter-typ misia. Dogaduje się ze wszystkimi kolegami z pastwiska, uwielbia się z nimi bawić. 

Płeć: Ogier
Rasa: Tinker
Maść: Srokata
Data urodzenia: 29.08.2020
Ojciec: Teunis van de Oude Plaet (fryz)
Matka: Anouska (tinker)
img_7257.jpg
Laguna

Jej uroda przykuwa uwagę każdego. Jest bardzo wygodnym oraz przyjemnym do pracy koniem. Jeśli uda Wam się znaleźć wspólny język praca stanie się jeszcze przyjemniejsza, ponieważ odpowiada wtedy na nawet najdelikatniejsze sygnały wysyłane przez jeźdźca.

Płeć: Klacz
Rasa: typ szlachetny
Maść: siwa
Data urodzenia: 2018r.
Ojciec: 
Matka:
A43A0649d
Nala (NALKA)

Nala jest najwyższa z naszych koników polskich. Jazda na niej uczy zdecydowania, cierpliwości oraz trenuje naszą pewność. Poza tym jazda z nią staje się przyjemnością, gdy uda nam się znaleźć wspólny język. Nala jest bardzo kochana i urocza. Zdecydowanie ma swoje grono fanów.

Płeć: Klacz
Rasa: Koń mały
Maść: myszata
Data urodzenia: 23.04.2015r.
Ojciec: Nager (kn)
Matka: Niszka (km)
A8B873DE-49F8-4516-9F4B-D8C757F25C89
Pestka

Pestkę chyba pokochał każdy, kto miał na niej choć jedną jazdę. Jest bardzo grzeczna i cierpliwa, poza tym jej niewielki wzrost pozwala dzieciom wkroczyć w świat koni większych niż kucyki. Dla bardziej zaawansowanych jeźdźców jazda na Pestce również sprawi ogromną frajdę! W terenie sprawdza się świetnie-jest świetna dla osób, które potrzebują poczuć więcej pewności. Jest matką naszego źrebaka z 2022 roku-Pioruna. 

Płeć: Klacz
Rasa: huculska
Maść: Gniada
Data urodzenia: 18.10.2016
Ojciec: Lawirant (hc)
Matka: Pilica (hc)
A43A0935d
Aria

Przyjechała do nas ze swoją matką-Gają jako malutki źrebaczek. Do tej pory pokazała nam, jak bardzo pokochała kontakt z człowiekiem. Na pastwisku nosi tytuł „księżniczki kucyków”. Uwielbia zabawę z innymi końmi, a w szczególności ze swoim bratem-Grafitem i resztą źrebaków.

Płeć: klacz
Rasa: typ szlachetny
Maść: gniada
Data urodzenia: 2020
Ojciec: NN
Matka: Gaja (typ szlach.)
IMG_9716
Książę Kalipso

Przyjechał do nas jesienią 2022 roku ze swoją siostrą-Koli. Jako młodziak miał za sobą kilka startów na wyścigach. Z uwagi na długą przerwę od jazdy, razem z naszą pomocą Książę przypomina sobie prawidłową pracę z człowiekiem. Jest bardzo przyjaznym i chętnym do pracy koniem.

Płeć: Wałach
Rasa: Pełna krew angielska
Maść: kasztanowata
Data urodzenia: 10.03.2014
Ojciec: October (USA)
Matka: Kioto
img_2278-2.jpg
Koli

Przyjechała do nas jesienią 2022 roku ze swoim młodszym bratem-Księciem Kalipso. Pomimo wieku, jeszcze nigdy nie miała na sobie jeźdźca ani też nie była w regularnym treningu. Aktualnie nasza współpraca jest na dobrej drodze i już wkrótce Koli będzie fantastycznym wierzchowcem do jazdy. Z obydwojgiem rodzeństwa na chwilę obecną skupiamy się głównie na budowaniu zaufania.

Płeć: klacz
Rasa: Pełna krew angielska
Maść: kasztanowata
Data urodzenia: 10.03.2013
Ojciec: October (USA)
Matka: Kioto
img_6364.jpg
sara

Sara jest z nami od lata 2023. Aktualnie w treningu opierającym się na nauce podstaw od początku oraz budowaniu zaufania. Jest przecudownym oraz kochanym koniem, kiedy zaufa, oddaje człowiekowi swoje serce w całości. Jest wyśmienitym materiałem do jazd.

Płeć: klacz
Rasa: Czysta krew arabska
Maść: siwa w hreczke
Data urodzenia: 01.04.2006
Ojciec: El Batal (oo)
Matka: Eklerka (oo)
łatek
Łatek

Przyjechał do nas jesienią 2023 roku. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze. Jest to wspaniały koń o bardzo dobrym charakterze, uwielbia pieszczoty.

Płeć: ogier
Rasa: typ szlachetny
Maść: gniada
Data urodzenia: 01.01.2014
Ojciec:
Matka:
lala2
Lala

Ta mała piękność przyjechała do nas jesienią 2023 roku wraz ze swoim tatą Łatkiem i siostrą Luną. Jest to przeurocza klacz, która skradła nasze serca już w pierwszej chwili, co sprawiło, że nie mogliśmy jej ze sobą zabrać. Współpraca z nią zapowiada się naprawdę ciekawie.

Płeć: klacz
Rasa: małopolska
Maść: kasztanowata
Data urodzenia: 15.04.2021
Ojciec: Łatek (typ szlach.)
Matka: Lira (m)
img_5966.jpg
Nikka

Koń o wielkim sercu. Przyjazna, lgnie do człowieka od samego początku. Bardzo przyjemna towarzyszka do jazdy, kiedy poczuje się pewnie i bezpiecznie z jeźdźcem jest genialnym wierzchowcem do wypraw terenowych.

Płeć: klacz
Rasa: konik polski
Maść: myszowata
Data urodzenia: 11.04.2019
Ojciec: Bobrek P (kn)
Matka: Nela (kn)
img_5973.jpg
Nila

Urodziła się u nas w 2022 roku. Aktualnie spędza beztrosko całe dnie na pastwiskach z przyjaciółmi.

Płeć: klacz
Rasa: typ koń mały
Maść: bułana
Data urodzenia: 29.04.2022
Ojciec: Solar (hc)
Matka: Nefele (kn)
a43a1695m.jpg
Piorun

Urodził się u nas w 2022 roku. Na chwilę obecną cieszy się swoimi chwilami bycia młodziakiem z kolegami na pastwisku.

Płeć: ogier
Rasa: huculska
Maść: ciemnogniadosrokata
Data urodzenia: 02.03.2022
Ojciec: Solar (hc)
Matka: Pestka (hc)

Kucyki

A43A0807d
Okser

Okserek jest uroczym kucykiem, często mylonym z Laurą. Nie ma chyba żadnej nowej osoby, której Okserek miło nie przywitał uciekając centralnie sprzed samego boksu podczas sprowadzania z pastwiska. To jego sztuczka specjalna 😀 Jednak pomimo jego śmiesznych żarcików po godzinach, jest bardzo grzeczny w pracy z dziećmi.

Płeć: Wałach
Rasa: kuc szetlandzki
Maść: Srokata
Data urodzenia: 2011
Ojciec:
Matka:
A43A0849d
Orzeł

Orzeł trafił do nas razem z Nalą. Nie widzi na jedno oczko, lecz nie przeszkadza mu to w codziennym życiu. Przez swoją piękną, bujną grzywę jest ulubieńcem rodziców. Razem z Okserem tworzą parę zgranych przyjaciół.

Płeć: Ogier
Rasa: Kuc
Maść: Srokata
Data urodzenia
Ojciec:
Matka:
A43A0486d
Dudek

Duduś to ulubieniec dzieci, kochają jazdę i czas spędzony z nim. Jest największy z naszych kucyków. Dudek jest przeuroczy, bardzo grzeczny, ze stalowymi nerwami. Pracuje też w hipoterapii z naszymi najmłodszymi kursantami.

Płeć: Wałach
Rasa: kuc
Maść: cremello
Data urodzenia: 10.05.2008
Ojciec: Kuba
Matka: Dereszka
A43A0759d
Kuba

Kubuś to drugi z naszych ulubieńców. Jeden z najmniejszych wśród najmniejszych. Kupił serca wielu. Jest bardzo spokojnym kucykiem, kontakt z dziećmi nie jest mu obcy. Przez swój bardzo niski wzrost dosiadają go nawet najmniejsze maluchy-niespełna dwulatki na oprowadzankach oraz trochę starsze dzieci na początku swojej przygody z nauką jazdy.

Płeć: Wałach
Rasa: kuc szetlandzki
Maść: kasztanowata
Data urodzenia: 2013
Ojciec:
Matka:
A43A0839d(1)
Laura

Jest największą damą wśród kucyków, jednak potrafi zdecydowanie postawić na swoim, nie da sobie w kaszę dmuchać. Dzięki swojemu uroczemu pyszczkowi często skupia wokół siebie całą uwagę.

Płeć: Klacz
Rasa:
Maść: Srokata
Data urodzenia:
Ojciec: Matka:
295208080_7923177617722170_5081046289523781799_n
Tutek

Często mylony z Kubą. Bardzo grzeczny, spokojny oraz bardzo odważny. Na pastwisku trzyma się ze swoją adoptowaną mamą-Shayrą oraz bratem-Szafirem. Zdecydowanie są nierozłączni.

Płeć: Wałach
Rasa: kuc
Maść: kasztanowata
Data urodzenia: 2019
Ojciec:
Matka:
A43A0890d
Iskra

Iskierka za każdym razem zadziwia wszystkich swoją ogromną chęcią do pracy na drążkach czy skokach przez jakiekolwiek przeszkody- czy to na pastwisku czy ujeżdżalni. Wzrost wcale nie jest dla niej utrudnieniem. Bardzo mały konik z wielką ambicją i sercem do dzieci.

Płeć: klacz
Rasa: kuc szetlandzki
Maść: ciemnogniada
Data urodzenia: 2017
Ojciec:
Matka:
a3f8aad4-a4c1-41b8-a19c-f60a6027ba7e.jpg
roger (Rodzynek)

Najmłodszy z naszych kucyków, lecz uczy się w ekspresowym tempie. Uwielbia poznawać świat u boku człowieka. Bardzo dobry charakter!

Płeć: ogier
Rasa: kuc szetlandzki
Maść: ciemnogniada
Data urodzenia: 2020
Ojciec:
Matka:
A43A0583d
Elvis (trenton)

Elvis aka Ciuciu jest chyba najweselszym i zdecydowanie najgłośniejszym z naszych kucyków. Jest prześliczny, idealny do zdjęć. Kontakt z nim dostarcza dużo uśmiechu i dobrej zabawy!

Płeć: ogier
Rasa: kuc
Maść: siwa
Data urodzenia: 10.04.2013r.
Ojciec: Timo (kuc wal.)
Matka: Kilke (typ kuc)
img_6544.jpg
Suzie

Najwyższa z naszych wszystkich kucyków. Czarna piękność ze względu na młody wiek dopiero uczy się pracy z jeźdźcem na grzbiecie, lecz zapowiada się na naprawdę cudownego konika, dzieci ją kochają

Płeć: klacz
Rasa: kuc
Maść: kara
Data urodzenia: 2019
Ojciec:
Matka:

źrebaki 2023

8ef8baa2-cc29-4d43-b77f-643303a16359.jpg
Lotta
Płeć: klacz
Rasa: kuc
Maść: siwa
Data urodzenia: 16.03.2023
Ojciec: Elvis (Trenton) (kuc)
Matka: Laura (kuc)
img_4153.jpg
Haribo
Płeć: ogier
Rasa:
Maść: gniadosrokata
Data urodzenia: 01.05.2023
Ojciec: Amaretto (tinker)
Matka: Hera (m)
img_4281.jpg
Irys
Płeć: ogier
Rasa: kuc
Maść: ciemnogniada
Data urodzenia: 06.05.2023
Ojciec: Elvis (Trenton) (kuc)
Matka: Iskra (kuc)
img_5657.jpg
Niko
Płeć: ogier
Rasa:
Maść: gniada
Data urodzenia: 30.06.2023
Ojciec: Amaretto (tinker)
Matka: Nala (km)
img_5633.jpg
Dragon
Płeć: ogier
Rasa: typ fryzyjski
Maść: gniadosrokata
Data urodzenia: 04.07.2023
Ojciec: Amaretto (tinker)
Matka: Dina (typ szlach.)

Pensjonat

img_6314.jpg
Hannover
Płeć: ogier
Rasa: małopolska (m)
Maść: kasztanowata w siwiźnie
Data urodzenia: 2021
Ojciec: Dragon (m)
Matka: Hagith (m)
Zdjecie4(1)
Sajan
Płeć: Ogier
Rasa: Czysta krew arabska (oo)
Maść: Gniada
Data urodzenia: 03.03.2019r.
Ojciec: El- Vis (oo)
Matka: Saracenka (oo)
b674976e-d8b7-4cfa-92bf-cdc9ba28f1df-1.jpg
Gaja
Płeć: Klacz
Rasa: typ szlachetny
Maść: Kara
Data urodzenia: 2015
Ojciec: NN
Matka: NN
399b1600-79db-47e8-9213-95fb7ac814c7.jpg
Eldo
Płeć: Wałach
Rasa: typ koń mały
Maść: Gniada
Data urodzenia: 01.01.2016r.
Ojciec:NN
Matka:NN
FB_IMG_1659942154436
Karbon
Płeć: wałach
Rasa: typ małopolski
Maść: kara w siwiźnie
Data urodzenia: 2019
Ojciec:
Matka:
327445591_1279662785917353_1461861006184431884_n
Galant Wicher
Płeć: wałach
Rasa: małopolska (AA)
Maść: gniada
Data urodzenia: 18.07.2018
Ojciec: Aperitif (m)
Matka: Gejsza (m (AA))
IMG_2260
Pianka (Pianistka)
Płeć: klacz
Rasa: huculska (hc)
Maść: jasnogniada
Data urodzenia: 24.01.2016
Ojciec: Piano (hc)
Matka: Sawana (hc)
IMG_3016
Torrino
Płeć: wałach
Rasa: wielkopolska (wlkp)
Maść: jelenia
Data urodzenia: 27.04.2017
Ojciec: Banderas (wlkp)
Matka: Toskania (wlkp)
img_6767.png
Grafit Gratis
Płeć: ogier
Rasa: typ szlachetny
Maść: skarogniada
Data urodzenia: 18.04.2022
Ojciec:
Matka: Gaja (typ szlach.)
img_6355.jpg
Heineken D
Płeć: ogier
Rasa: polski koń sportowy
Maść: gniadosiwa
Data urodzenia: 02.05.2022
Ojciec: Kandy Progres (KWPN)
Matka: Hera (m)
cynija
Cynija
Płeć: klacz
Rasa: typ pogrubiony
Maść: kara
Data urodzenia: 28.04.2020
Ojciec: Karus (z/sok.)
Matka: Cecylia (sp)
aminka
Aminka
Płeć: klacz
Rasa: typ szlachetny
Maść: karotarantowana
Data urodzenia: 25.03.2012
Ojciec: Amigo Colorado (sp)
Matka: Malwina (typ szlach.)
bonita
Bonita
Płeć: klacz
Rasa: małopolska
Maść: gniada
Data urodzenia: 28.05.2020
Ojciec: Planet (m)
Matka: Bryza (m)
luna
Luna
Płeć: klacz
Rasa: małopolska
Maść: gniada
Data urodzenia: 17.05.2017
Ojciec: Łatek (typ szlach.)
Matka: Lissa (m)